Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 2 5 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy możliwa jest depresja u 20-latki?

Witam! Mój brat ostatnio zwrócił mi uwagę, że mam objawy depresji i powinnam udać się do specjalisty, ale ja nie jestem o tym do końca przekonana. Zawsze myślałam, że moje zachowanie bierze się z mojego lenistwa - czy brak chęci do życia, myślenie o samobójstwie, zobojętnienie na to co się wokół mnie dzieje i nie przykładanie się do moich obowiązków są objawami depresji?
KOBIETA, 19 LAT 10 miesięcy temu

Pobyt na oddziale psychiatrycznym

Dzień dobry, objawy, które Pani wymienia jak najbardziej mogą świadczyć o przeżywaniu stanów około-depresyjnych. Wiek o niczym nie świadczy, tego typu trudności może przeżywać zarówno osoba młoda, jak i na późniejszym etapie życia. Bardzo zachęcam do skonsultowania się ze specjalistą, trudne chwile nie muszą trwać, może Pani uzyskać pomoc i żyć w lepszy sposób. Życzę powodzenia!

0

Witam, depresja jako choroba może pojawić się u osób w różnym wieku. Pani brat martwi się o Panią. Zachęcam do skorzystania z rozmowy z psychologiem, aby zastanowić się nad Pani samopoczuciem, z czego może wynikać, co chciałaby Pani zmienić. Pozdrawiam serdecznie

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy