Czy możliwe są początki cukrzycy u 36-latki?

Witam serdecznie , proszę o poradę czy to początki cukrzycy. Przy badaniach kontrolnych wyszla podwyższona glukoza 5,99(norma 3,90-5,50) zrobiłam za 2 tygodnie kolejny badanie glukozy wynik 83,40(norma 70,00-99,00) lekarz rodzinny zlecił wykonanie testu obciążenia glukoza (75g),wynik na czczo 4,82(norma 3,89-5,5) glukoza po 2h 6,67(norma 4,1-7,8) lekarz rodzinny powiedział że to zły wynik po obciążeniu i trzeba stosować dietę, nie rozumiem już nic ,przecież wynik mieści się w normie. Dodam że choruje na niedoczynność tarczycy i hashimoto ,biorę letrox.Moi rodzice chorowali na cukrzycę w wieku starczym.Bardzo się tym przejęłam, czy to faktycznie już cukrzyca.Nie wiem co robić. Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Dzień dobry,
Wyniki nie wskazują bezpośrednio na cukrzycę, ale jest Pani nią obciążona ze względów rodzinnych. Warto już teraz zadbać o prawidłową dietę i zdrowy styl życia, żeby uniknąć zachorowania w przyszłości. Najlepszym pomysłem będzie konsultacja nie tylko u lekarza pierwszego kontaktu, ale także u diabetologa. Rozwieje on wszelkie wątpliwości i podpowie jak zmienić dietę, żeby zapobiegała rozwojowi cukrzycy. Jeśli natomiast chciałaby Pani zmienić dietę w większym stopniu, polecam konsultację u dietetyka, proszę tylko zwrócić uwagę na kwalifikacje specjalisty.
Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrowia,
Marek Aleksander Przondo
Dyplomowany dietetyk
http://dietetyczny.guru/
http://facebook.com/dietetycznyguru/