Czy możliwe, że jednak zaszłam w ciążę?

Witam. Współżyłam z mężem w 26, 29, 30 i 31 dniu cyklu. Wg mierzonej temperatury i obserwacji śluzu, owulacja nastąpiła w 17 dniu cyklu. Aktualnie 36 dzień cyklu. Od ok 4 dni mam obolałe piersi (przed miesiączką raczej mi się to nie zdarza), jestem rozdrażniona, a okres spóźnia się 5 dni (cykl trwa u mnie 30-31 dni). Wykonałam 2 testy ciążowe - ona negatywne. Chcieliśmy niedługo rozpocząć starania o dziecko, ale w tym cyklu nie było stosunku w dni płodne. Czy możliwe jest jednak, że jestem w ciąży, chociaż testy wychodzą negatywne? Czy testy wykonujemy za wcześnie od stosunku? Pozdrawiam.
KOBIETA, 23 LAT 8 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przepraszamy za wydłużony czas oczekiwania na odpowiedź.

Jeśli byłaby Pani w ciąży, to testy ciążowe powinny dać wynik pozytywny – pod warunkiem, że upłynęła odpowiednia ilość czasu. Z Pani opisu wynika, że testy ciążowe były wykonywane pięć dni po ostatnim współżyciu, a to zdecydowanie za wcześnie.

Testy ciążowe uznaje się za wiarygodne po około 14 dniach od stosunku. Proszę więc powtórzyć je, w tym momencie wynik będzie już pewny. Najprawdopodobniej jednak nie jest Pani w ciąży, bo do współżycia dochodziło w czasie dni niepłodnych.

Temat braku okresu oraz negatywnego testu ciążowego poruszaliśmy w naszym artykule. Znajdzie go Pani tutaj:

https://portal.abczdrowie.pl/brak-okresu-test-negatywny-przyczyny-czynniki-chorobowe.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.