Czy możliwe że zaszłam w ciążę mając 22 lata?

2 tygodnie po stosunku dostałam okres. Nie był on jakiś obfity. Ale 2 dni lekkiego krwawienia miałam. Cały okres trwał 6 dni. Mój cykl zazwyczaj trwa 36-40 dni. Od stosunku minęło 5 tygodni. Aktualnie mam dni płodne i bolą mnie jajniki oraz plecy. Pod pępkiem pojawiła mi się bardzo mało widoczna pręga Czy mogę być w ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

każdy niezabezpieczony stosunek seksualny stwarza ryzyko ciąży. Z tego powodu powinna Pani wykonać test ciążowy, który szybko zweryfikuje, czy doszło do zapłodnienia. Jeśli nie chce Pani oznaczać poziomu beta-HCG w laboratorium, to można wykonać domowy test ciążowy z moczu, który dostanie Pani w każdej aptece. Po pięciu tygodniach od stosunku test ten będzie już z pewnością wiarygodny.

Skoro jednak miesiączka pojawiła się w terminie i wyglądała tak jak dotychczas, to najprawdopodobniej nie jest Pani w ciąży. Pręga pod pępkiem, o której Pani wspomina faktycznie pojawia się w ciąży, lecz na jej dalszym etapie – w drugim lub trzecim trymestrze, a nie po pięciu tygodniach od zbliżenia.

Więcej na ten temat w artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/linea-negra-kiedy-sie-pojawia-kiedy-znika.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.