Czy można mieć normalną miesiączkę i być w ciąży?

Witam:).

2 tygodnie temu zrobiłam test ciążowy i wyszedł pozytywnie, ale dopiero po jakimś czasie. Po następnych 2 dniach wykonałam następny i również wyszedł pozytywnie, ale też nie od razu po dłuższym czasie.

Po kolejnych 2 dniach zrobiłam kolejny test i wyszedł negatywnie. Stwierdziłam, że poczekam do miesiączki i przed sama miesiączką zrobiłam następny test, który wyszedł też negatywnie. Z tym, że te 2 ostatnie testy są angielskie bo aktualnie mieszkam w UK i z tego co zorientowałam się na ulotce to one wczesnej ciąży mogą nie wykryć.

I wszystko było by w porządku, gdyby nie to że dostałam miesiączkę i to taką mocną jak zawsze. Nie wiem co mam myśleć ponieważ 2 testy wyszły pozytywnie. Czy one mogą kłamać? Pomóżcie proszę :)

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Za wiarygodne uznaje się jedynie te testy, które były wykonywanie w dniu spodziewanej miesiączki. Z Pani opisu wynika, że dwa pierwsze były wykonywane znacznie wcześniej. Wspomina Pani także, że druga kreska pojawiała się po jakimś czasie. Proszę pamiętać, że wynik odczytuje się do 5 minut po jego wykonaniu.

Oczywiście zdarza się, że niektóre pacjentki krwawią/plamią w dniach spodziewanych miesiączek. Najczęściej jednak zmienia się ich charakter.

Dla pewności proponowałabym wykonanie testu z krwi (badanie stężenia hormonu betaHCG), które powinno być możliwe do wykonania w większości przychodni.

Pozdrawiam.