Czy można Octenisept stosować do pochwy?

Witam czy octenisept jest polecany do pochwy na upławy dzięki aplikatorowi waginalnemu chodzi o to czy pomoże na każdy rodzaj infekcji grzybiczych czy mieszanych i czy nie niszczy dobrych bakterii kwasu mlekowego w pochwie pozdrawiam i proszę o informację

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

odpowiadając na zadane przez Panią pytanie, informujemy, że preparat, o którym Pani wspomniała, można stosować przy infekcjach miejsc intymnych. Substancje znajdujące się w nim mają działanie niszczące bakterie, grzyby, drożdżaki, pierwotniaki, a także wirusy.

Należy jednak pamiętać, że nieodpowiednie stosowanie może prowadzić także do usuwania dobrych bakterii w organizmie. Jeżeli jest Pani osobą aktywną seksualnie dla zwiększenia skuteczności działania, w braku innych przeciwwskazań, preparat powinien zastosować również Pani partner.

Aby uniknąć kolejnych problemów z infekcjami intymnymi, powinna Pani wziąć pod uwagę przyczyny ich powstawania, w szczególności takie jak: nieodpowiednia higiena miejsc intymnych, zażywanie dużej ilości antybiotyków, uczęszczanie na basen, saunę, korzystanie z toalet publicznych, zaburzona równowaga hormonalna czy nieodpowiednia dieta lub stres.

W celu dokładniejszego zbadania stanu zdrowia i dobrania ewentualnych środków zapobiegawczych zalecamy skonsultowanie się z lekarzem ginekologiem, który wybierze odpowiedni kierunek leczenia.

Zachęcamy również do zapoznania się z naszymi artykułami, które mogą być dla Pani przydatne:

https://portal.abczdrowie.pl/infekcje-pochwy-przyczyny-i-objawy-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/octenisept-charakterystyka-leku

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.