Czy można stosować antykoncepcję przy ZZSK?

Witam, mam 24 lata jestem chora na ZZSK przyjmuje metotreksat (20mg tygodniowo) ginekolog przepisał mi tabletki antykoncepcyjne Sylvie30. Czy jak będę je regularnie stosowała to nie będzie żadnych komplikacji i czy działanie leków się leki będą działały poprawienie?

Lek. Paweł Szadkowski

ZZSK nie jest przeciwskazaniem do takiej antykoncepcji. Leki również nie wykazują istotnych interakcji. Najlepiej jednak pozostawać pod opieką lekarzy prowadzących.