Kiedy dostanę okres po odstawieniu antykoncepcji?

Antykoncepcję brałam przez 8 lat bez przerwy. Ostatni okres miałam 24 grudnia, dziś mamy 25 stycznia i nic. Jak długo trzeba czekać, żeby wszystko wróciło do normy? Jeszcze jedna rzecz, jestem chora na tarczycę, biorę T******20mg. Czy można brać antykoncepcje i lek przeciwtarczycowy razem?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam

Doustne tabletki antykoncepcyjne nie są przeciwwskazane u osób leczących się na nadczynność tarczycy. Proszę tylko poinformować ginekologa o zaistniałej chorobie tarczycy, aby monitorował Pani leczenie antykoncepcyjne należycie.

Niestety nieregularne miesiączki są częstym działaniem niepożądanym po przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych. Jeżeli do pół roku cykle nie wrócą do stanu sprzed stosowania antykoncepcji, proszę się skonsultować z lekarzem ginekologiem.

Pozdrawiam