Okres po odstawieniu tabletek

Witam serdecznie. Wzięłam 2 opakowania tabletek. Teraz jestem w przerwie i mam krwawienie... Rezygnuję z tabletek i właśnie już po przerwie nie będę brała. Mam pytanie odnośnie kolejnego okresu. Czy hormony bardziej mi go rozregulowały? Czy mogę się spodziewać tak jak kiedyś 34-36 dni cyklu?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W pierwszym cyklu owulacyjnym po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych owulacja może wystąpić trochę później niż zwykle (zwykle 8-10 dni, ale czasami dłużej). Co za tym idzie, "prawdziwa miesiączka" (czyli drugie krwawienie po odstawieniu pigułek) może nastąpić nieco później (miesiączka występuje zwykle 14 dni po owulacji). W ciągu kilku miesięcy cykl owulacyjny powinien wrócić do normy.

Pozdrawiam!