Ryzyko ciąży po odstawieniu tabletek i przy negatywnym teście ciążowym

Witam! Mam 22 lata, odstawiłam tabletki antykoncepcyjne. Ostatnie krwawienie z odstwaienia zaczęło się 1 lutego, natomiast 6 chlopak po części doszedł we mnie. Test ciążowy został zrobiony 3 marca i wyszedł negatywny. Czy mam się obawiać braku miesiączki?

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Test ciążowy wykonany 25 dni po stosunku jest dość wiarygodny, więc raczej nie ma Pani powodów do obaw. Zwłaszcza, że po odstawieniu pigułek owulacja może nastąpić z opóźnieniem. Co za tym idzie, "prawdziwa miesiączka" (czyli drugie krwawienie po odstawieniu pigułek) może nastąpić nieco później - proszę się więc nie niepokoić.

Pozdrawiam!