Czy okres po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych może się spóźniać?

Mam 22 lata. Przez dwa miesiące przyjmowałam tabletki antykoncepcyjne. Jednak źle się po nich czułam i odstawiłam. Krwawienia z odstawienia dostałam normalnie. 27 dni później dostałam normalnego okresu. Przed przyjmowaniem tabletek moje cykle trwały 27 dni. Wczoraj powinnam dostać kolejny okres, jednak go nie ma. Od 3-4 dni bardzo bolą mnie sutki. Od odstawienia tabletek nie współżyłam. Wykonałam dzisiaj rano test ciążowy. Wynik negatyny. Czy to jednak może być ciąża? Czy tylko jakieś zaburzenia hormonalne?

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Pierwwszy cykl po odstawieniu tabletek może się wydłużyć z racji opóźnienia jajeczkowania. Jednak potem cykl zazwyczaj wraca do normy. Może być oczywiście tak, że cykl miesięczny po odstawieniu tabletek się trochę rozchwieje, ale tak naprawdę przyczyny mogą być także inne (np. stres, odchudzanie, zaburzenia hormonalne o innej etiologii). Jeśli nie współżyła Pani od odstawienia tabletek, to nie ma przecież powodów, aby była Pani w ciąży. Na pewno niedługo dostanie Pani okres.

Pozdrawiam!