Czy można stosować wkładkę antykoncepcyjną przy nadciśnieniu?

Witam. Czy przy madcisnieniu tętniczym ale uregulowanym lekami (metocard 25) można stosować hormonalną wkładkę antykoncepcyjną? Zależy mi na pewnej metodzie antykoncepcji a wkładka miedziana niesety odpada ze względu na i tak juz obfite miesiączki. Dodam że już rodziłam a na nadciśnienie zaczęłam się leczyć w ciąży oraz nadal leczę po porodzie od prawie roku (rozpoznano nadciśnienie pierwotne bardzo wysokie w pologu ale bez rzucawki).
KOBIETA, 29 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

zdaniem naszego eksperta z zakresu ginekologii nadciśnienie nie jest przeciwwskazaniem do założenia hormonalnej wkładki antykoncepcyjnej.

Ostateczną decyzję co do wybranej metody antykoncepcyjnej podejmuje jednak lekarz ginekolog po przeprowadzeniu wywiadu zdrowotnego oraz zbadaniu pacjentki. Proszę więc porozmawiać z lekarzem na ten temat, który z pewnością podpowie Pani, jaka metoda będzie dla Pani najbardziej odpowiednia i bezpieczna, jeśli chodzi o nadciśnienie.

Poniżej umieszczamy inne pytania z tej tematyki:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nadcisnienie-a-stosowanie-wkladki-domacicznej,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wkladka-jaydessa-a-nadcisnienie,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-wkladka-antykoncepcyjna-mirena-moze-powodowac-nadcisnienie-tetnicze.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.