Czy muszę usunąć z diety banany?

Dzień dobry Naczytałam się o tym że przy przyjmowaniu beta blokerów nie powinno jeść się bananów ponieważ mogą one podnieść poziom potasu. Przyjmuje concor cor 1.25 czy muszę z nich zrezygnować ?

Witam serdecznie,

Proszę się nie obawiać, norma na spożycie potasu u kobiet to 3500 mg/ dobę, standardowy banan 120g to około 430 mg potasu na dobę. "U osób zdrowych nadmierne ilości spożytego potasu są wydalane przez

nerki. Jednak zbyt duże spożycie potasu z suplementów diety może

prowadzić do niekorzystnych skutków zdrowotnych." Cytowane za "Normy żywienia dla populacji Polski i ich zastosowanie", 2020

Nadmiar potasu spowodowany jest najczęściej poprzez nierozważną suplementację, lub problemy pracy nerek. W przypadku, gdy ma Pani wątpliwości zachęcam do wykonania oznaczenia stężenia potasu w surowicy krwi. Pozdrawiam serdecznie.