Czy nawracający ból ósemki oznacza torbiel?

Od kilku miesięcy raz boli raz nie boli ząb 8 górna.Orz głowa własnie z tej strony gdzie ta 8. Ale od jakiegoś czasu czuje jakby coś mi przyciskało też z tej strony uch. czy to może być coś poważnego co przyciska mi uch?Czy to jakiś torbiel? Czy guz?

Witam serdecznie,
Zwykle tego typu objawy nie są powodem do niepokoju, ale jednak nie można też ich bagatelizować i należy jak najszybciej zdiagnozować. Im dłużej się zwleka z wizytą, tym trudniejsze może być wyleczenie problemu.

Na pewno trzeba się udać na konsultację połączoną ze zdjęciem RTG w celu oceny problemu. Według tych objawów, które Pani opisuje, jest to najprawdopodobniej związane z próchnicą ósemki i jeśli nieleczone, to dolegliwości z czasem będą się coraz bardziej nasilać.