Czy nawroty depresji zdarzają się często?

Dzień dobry leczyłam się na depresję długo nie lata 3 miesiące temu odstawiłam leki miesiąc temu nastąpił nawrut choroby mam pyt anie czy nawroty zdążają się często bprzy depresji 8 czy lekarz przepisze mi te same leki czy powinien mi dać inne brała arketis pozdrawiam

Szanowna Pani,

Depresja jest zaburzeniem nawracającym. Ryzyko nawrotu epizodu depresyjnego jest bardzo prawdopodobne, a im więcej epizodów w historii choroby, tym większe prawdopodobieństwo pojawienia się kolejnego i tym krótsze okresy remisji pomiędzy epizodami.

Ryzyko nawrotu depresji zmniejsza się znacznie po przejściu psychoterapii. Psychoterapią zalecaną i o udowodnionej skutreczności w leczeniu depresji jest psychoterapia poznawczo-behawioralna.

Co do pytania o leki - warto skonsultować się z lekarzem psychiatrą, u którego się Pani leczyła, ponieważ on najlepiej zna Pani historię choroby lub, jeśli to nie możliwe, z innym lekarzem psychiatrą.

Pozdrawiam.