Czy niski poziom PSA wymaga leczenia?

Dzien dobry Mam pytanie odnosnie mojego 87letniego taty.Zazywa on lek penesteryd i ma bardzo niskie psa - 1.19.Czy powinien przestac zazywac ten lek? Czy talie psa ma negatywny wplyw na zdrowie? Z gory dziękuję za odpowiedz. Pozdrawiam

Poziom jest prawidłowy, pacjenci wiekowi często wykazują niedobory protein i lipidów, co czasami przekłada się na obniżone stężenia hormonów steroidowych oraz białkowych. Lek został prawdopodobnie włączony z uwagi na objawy rozrostu prostaty (np. trudności w oddawaniu moczu), a nie wysokie PSA. W myśl zasady, "leczy się pacjenta, a nie wynik" uważam, iż należy kontynuować przyjmowanie leku.