Czy od drugiego opakowania tabletek antykoncepcyjnych jest pełna ochrona przed ciążą?

Witam, mój ginekolog powiedział mi, że mogę zacząć brać tabletki antykoncepcyjne w 7 dniu cyklu i po 7 dniach będę już normalnie zabezpieczona. Nie chciałam jednak ryzykować po przeczytaniu ulotki i wolę zabezpieczać się dodatkowo do końca pierwszego opakowania. Czy od drugiego opakowania mogę czuć się bezpieczna?

Milena Lubowicz

Tak, już po 7 dniach przyjmowania tabletek ochrona jest pełna, więc przy 2-gim opakowaniu też, oczywiście gdy nie było błędów w przyjmowaniu leków.
Pozdrawiam