Czy odchudzanie zmniejsza skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?

Jestem kobietą, mam 21 lat. Mam nadwagę i postanowiłam się odchudzić. Czy to może zmniejszyć skuteczność tabletek antykoncepcyjnych? Czy trzeba się dodatkowo zabezpieczać w czasie stosunku? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Odchudzanie nie powinno wpłynąć na skuteczność antykoncepcji hormonalnej. Jest wręcz odwrotnie, uważa się, że tabletki mogą mieć mniejszą skuteczność u otyłych kobiet, dla których standardowe dawki hormonów są za niskie. Proszę jedynie odchudzając się pamiętać o zróżnicowanej diecie, bogatej we wszystkie niezbędne składniki pokarmowe.

Pozdrawiam serdecznie!