Czy okres co 20 dni może być powodem do zmartwień?

Mam 16 lat, nie współżyję, nie stosuję antykoncepcji. Menstruacje miała zawsze dość regularne, występowały średnio co 29-33 dni. Od dwóch miesięcy menstruacje występują co 20 dni (równe) Zażywam wyłącznie zestaw witamin i cynk 15 mg dziennie. Co może być tego powodem? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

16 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Tak znaczące skrócenie cyklu powinno zostać skontrolowane ze względu na ryzyko wystąpienia niedokrwistości. Wszelkie nieprawidłowe krwawienie/plamienia mogą być zdiagnozowane jedynie na podstawie badania ginekologicznego z ewentualnym badaniem USG i oznaczeniem hormonów płciowych.

Ze względu na regularne występowanie krwawienia najbardziej prawdopodobną przyczyną Twoich dolegliwości są zaburzenia hormonalne.
Pozdrawiam.