Okres trwa już 21 dni przy antykoncepcji

Witam. Zwracam się z problemem jakim jest mój długo trwający okres. Trwa on już dokładnie 3 tygodnie. Zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne Y*** i przy 10 tabletce dostałam ten okres, który nadal trwa. Nie jest on silny ani nie odczuwam bólu jak zawsze miałam przy zwykłym cyklu przed braniem tabletek. Przyczyną na pewno jest to, że pierwszą tabletkę pierwszego opakowania (teraz biorę już 2gie) wzięłam 1 dnia cyklu, jednak przed wystąpieniem okresu, ponieważ moja ginekolog nie poinformowała mnie o tym, że trzeba czekać na krwawienie. Po 2 tygodniach poszłam na wizytę kontrolną. Ginekolog powiedziała, że to normalne krwawienie, bo musi się złuszczyć to, co nagromadziło się pierwszego dnia cyklu, kiedy juz wzięłam tabletkę i ze powinno ono się skończyć po kilku dniach od wizyty. Tylko czy to normalne, że tyle to trwa? Rozumiem, ze wydzielina musi się złuszczyć, ale zawsze mój okres trwał równe 5 dni a teraz 3 tygodnie i nie wygląda na to, żeby przestawało... Martwię się, że sie wykrwawię, albo dostanę anemii. Proszę bardzo o odpowiedź, ponieważ martwię się o się o moje zdrowie. Dziękuję serdecznie za poświęcony czas.

Witam serdecznie!

Krwawienie, które opisujesz, zdecydowanie trwa za długo. Sugerowałabym jak najszybszą wizytę u ginekologa. To co miało się złuszczyć, już się dawno złuszczyło. Trudno mi bez badania powiedzieć co może być przyczyną takiego stanu. Przyjęcie pierwszej tabletki kilka dni przed rozpoczęciem miesiączkowania nie skutkuje tak długim plamieniem.
Pozdrawiam.