Czy okres faktycznie się pojawi?

Witam. Tak przedstawiają się moje wyniki beta hcg. Wiem, ze nie ma co liczyć na ciąże. Mam nieregularne okresy - teoretycznie powinnam dostać okresu 08 sierpnia, ale narazie go nie ma, czuje bolesność piersi, lekkie pobolewanie podbrzusza i pobolewanie dołu pleców. Stad moje pytanie - zrobiłam dziś test na którym widnieją dalej dwie kreski .. wizyta u lekarza 17 sierpnia, nie wiem co robić.. spadająca beta w moim przypadku i nierosnąca oznacza poronienie. Lekarz na urlopie, sam kazał napisać wyniki badań po czym nawet nie odpisał 01 sierpnia. Dodam ze na usg po pierwszym badaniu krwi nic nie widział, a w czwartek pod koniec lipca podobno wszystko wyglądało na polowe cyklu .. Czy mam spokojnie czekać teraz na dalszy spadek bety i pojawienie się okresu ? Piątek 120,93 Sobota 147,27 Poniedzialek 141,91 ( 01.09 )

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

hormon beta-HCG na początku ciąży wykazuje tendencję wzrostową. Jego zatrzymanie bądź spadek najczęściej związany jest z utratą ciąży i tak niestety może być w Pani przypadku.

Jeśli była Pani w ciąży, to zanim pojawi się miesiączka powinno dojść do poronienia. Nie wiemy na jakim etapie ciąży Pani była oraz jak wyglądało ostatnie badanie USG. W związku z tym najbardziej kompetentną osobą do udzielenia odpowiedzi na to pytanie jest lekarz, który Panią badał. Warto z nim porozmawiać na ten temat.

Życzymy dużo zdrowia!

Odpowiedzi na podobne pytania znaleźć można poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-ten-spadek-b-hcg-swiadczy-o-poronieniu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/spadek-hcg-w-10-tygodniu-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-spadek-bhcg-jest-jednoznaczny-z-poronieniem.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.