Czy okres może mi się spóźniać z powodu siłowni?

Witam. Stosunek był 15 listopada, zabezpieczony. W 18 listopada dostałam okres, w grudniu również normalnie. Był troszkę skąpy i trwał 4 dni zamiast 5. W styczniu zaczęłam chodzić na siłownie co dwa dni po półtorej godziny i okres był normalny tym razem. Były robione dwa testy w styczniu i lutym, wyszły negatywne. Czy jest możliwość, ze przez siłownie spóźnia mi się okres? Powinien się pojawić w najbliższym czasie? Bo cięża to raczej nie jest, skoro okres był przez 3 miesiące normalnie i testy negatywne.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Jeśli ma Pani wątpliwości to proszę wykonać test ciążowy. Nadmierny wysiłek fizyczny mógł spowodować również brak pojawienia się miesiączki. Pozdrawiam.