Czy okres może się spóźnić z powodu pominięcia tabletek antykoncepcyjnych?

Witam. Od ponad dwóch lat zażywam tabletki antykoncepcyjne Stediril 30 . Ostatnio zapomniałam wziąć dwóch przedostatnich tabletek i ostatnią wziełam, Teraz miałam 7 dni przerwy i powinnam dostać okres , lecz go nie dostałam. Dziś powinnam rozpocząć następne opakowanie i je rozpoczełam . Moje pytanie to czy okres spóźnia mi sie przez pominięcie tych dwóch tabletek ? Co dalej mam robic ? Prosze o pomoc. Pozdrawiam
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Okres mógł nie pojawić się z powodu zbyt wysokiej dawki hormonów jakie Pani przyjmuje. Pominięcie tabletki a w tym przypadku nawet dwóch najczęściej powoduje przyśpieszone krwawienie z odstawienia. Proszę pamiętać iż od momentu pominięcia tych tabletek nie była Pani chroniona przed ciążą. Oczywiście można zacząć nowe opakowanie, lecz proponuję stosować dodatkową antykoncepcję przez pierwszy tydzień nowego opakowania.