Czy pęcherzyk ciążowy może być jeszcze niewidoczny?

Dzień dobry w czwartek zrobiłam testy ciążowy,był pozytywny, wczoraj w poniedziałek byłam u ginekologa który nic nie zobaczył nawet pęcherzyka:( powiedział że nie ma ciąży,kazał zrobić beta hcg ,dziś przyszedł wynik i jest to 1752,52 ,wynik mam powtórzyć po 48 godzinach, który to oznacza tydzień? Czy lekarz miał prawo jeszcze nic nie widzieć? Pozdrawiam
KOBIETA, 30 LAT 8 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

być może było jeszcze za wcześnie, aby uwidocznić pęcherzyk ciążowy. Podany przez Panią wynik beta-HCG wskazuje na piąty tydzień ciąży, ale proszę pamiętać, że wiek ciąży liczymy na podstawie daty ostatniej miesiączki.

Zdaniem naszej ekspertki pęcherzyk ciążowy można zobaczyć na USG, jeśli poziom gonadotropiny kosmówkowej wynosi około 1500 mlU/ml. Zazwyczaj są to okolice 4-5. tygodnia ciąży.

Proszę stosować się do zaleceń lekarza. Kolejna wizyta oraz zestawienie obu wyników beta-HCG z pewnością wiele wyjaśni. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

Normy beta-HCG można znaleźć w tekście:

https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

Odpowiedź na podobne pytanie znajduje się pod linkiem:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przy-jakiej-wartosci-beta-hcg-widac-ciaze-w-usg.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.