Czy możliwe, że moja ciąża jeszcze się rozwija?

Witam od grudnia staramy się z mężem o dziecko do dnia 11 marca wykonałam 14 testów wszystkie były negatywne natomiast 11 marca zobaczyliśmy 2 kreski wykonałam test beta 14 marca był wynik 683 i 16 marca 1940 16 marca udałam się na prywatna wizytę do ginekologa z racji tego że mam nie regularne miesiączki bo czasem co 23 dni a czasem co 42 dni ostatn okres miałam w styczniu od 11 do 15 stycznia lekarz zasugerował mi że po wyniku beta hcg powinna być już ciaza około 8 tygodniowa czy to możliwe bo na usg nie zobaczy pęcherzyka ciążowego na dokumentacji wpisał mi że mam cialko zolte w lewym jajniku i podejrzenie ciazy pozamcicznej czy to możliwe że poszłam za szybko z naszych obliczeń wychodzi że był to około 3 tydzień i może z 2 dzień ciazy proszę o jakąś odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

wiek ciąży zazwyczaj określa się na podstawie daty ostatniej miesiączki. W Pani przypadku takie określenie może jednak nie być miarodajne z uwagi na nieregularne miesiączki. Zdaniem naszych ekspertów w takich sytuacjach wiek ciąży ustala się na podstawie badania USG.

Według naszych norm wyniki hormonu beta-HCG, które Pani otrzymała, wskazują na piąty tydzień ciąży, a nie ósmy. Normy dla piątego tygodnia ciąży, które znaleźć można pod linkiem https://portal.abczdrowie.pl/hcg wynoszą 19-7340 mlU/ml, a więc są bardzo szerokie. Najprawdopodobniej więc Pani ginekolog podał wiek ciąży na podstawie daty ostatniej miesiączki.

Pęcherzyk ciążowy można uwidocznić podczas badania USG w 4-5. tygodniu ciąży. Proszę więc powtórzyć badanie u tego samego lub innego lekarza, aby mieć pewność co do dalszego rozwoju ciąży. Trzymamy kciuki!

Odpowiedzi na podobne pytania znajdują się poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/obliczenie-daty-zaplodnienia-przy-nieregularnych-miesiaczkach,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/okreslenie-tygodnia-ciazy-na-podstawie-daty-stosunkow,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wiek-plodu-a-nieregularne-cykle.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.