Czy plastry antykoncepcyjne zabezpieczają również w czasie 7 dniowej przerwy?

Witam!
Czy plastry ****** (plastry antykoncepcyjne) zabezpieczają również w czasie 7 dniowej przerwy na okres i czy np. biegunka wpływa negatywnie na plastry? Tak jak to jest w przypadku pigułek anty.?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Regularnie i poprawnie stosowane plastry antykoncepcyjne sprawiają, że w cyklu płciowym nie dochodzi do owulacji, przez co nie może dojść do zapłodnienia. Tak więc, bez względu na to w której fazie cyklu uprawia Pani seks - do zapłodnienia dojść nie powinno. Wpływ biegunki na skuteczność hormonalnych tabletek antykoncepcyjnych jest spowodowany tym, że nie cała dawka hormonu wchłania się przed wydaleniem tabletki, ze względu na skrócone trawienie. Plastry antykoncepcyjne są pozbawione tej wady, ponieważ hormon przedostaje się do ciała z pominięciem przewodu pokarmowego.

Polecam artykuł na naszym serwisie: http://abcantykoncepcja.pl/plastry-antykoncepcyjne

Pozdrawiam serdecznie!