Zapytaj lekarza

1 , 0 1 0 , 1 9 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy po długim czasie brania tabletek antykoncepcyjnych zmniejsza się krwawienie?

Witam, biorę Y*** ponad 2 lata. Przez ostatnie 3 cykle zauważyłam, że miesiączka w 7 dniowej przerwie z 4 dni zmniejszyła się do 2 dni. Czy to normalne? Czy to może być objaw ciąży? Robiłam test i wyszedł negatywny. Dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Zdrowa żywność

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

Redakcja abcZdrowie Stażysta/Rezydent, Warszawa
79 poziom zaufania

Witam serdecznie.

Raczej nie jest to objaw ciąży. Dla większej pewności można zrobić test bHCG z krwi.
Co do przyczyn zmniejszonego krwawienia to może ich być wiele. Mogło dojść do zaburzeń hormonalnych.

Należy skontaktować się z lekarzem ginekologiem, gdyż problem trwa już dość długo. Może okazać się, że nie ma powodu do niepokoju, ale dla Pani spokoju lepiej to sprawdzić.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety