Zapytaj lekarza

1 , 0 1 2 , 3 6 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Białe upławy, antybiotykoterapia w czasie brania tabletek i ryzyko ciąży

Witam, mam pytanie do specjalisty. Uprawiałam z chłopakiem seks oralny, był to 3 dzień okresu i 1 brania tabletki z kolejnego blistra. Po około 10 minutach poszłam się umyć. Czy mogłam przenieść plemniki do pochwy? I drugie pytanie. Po takiej zabawie, ale przy 4 dniu tego samego opakowania on dotknął penisa i po ok. 5 minutach wsadził mi palec do pochwy. Jakie jest ryzyko ciąży? Dodam, że brałam w tym czasie antybiotyk. Proszę o pomoc specjalistę. I po tygodniu brania antybiotyku przez tydzień miałam białe upławy, swędzenie i pieczenie pochwy, po tygodniu białej wydzieliny są małe ilości jasnobrązowej wydzieliny. Czy to może być objaw ciąży? Po kolejnych dwóch dniach pojawiła się jakby krew w tych upławach. To coś groźnego? Okres mam dostać za około 6 dni. Zostały mi jeszcze dwie tabletki antykoncepcyjne i stąd moje kolejne pytanie. Jeśli w 7-dniowej przerwie brałam ten antybiotyk (3 tabletki przed końcem blistra i 3 dni w przerwie -taromentin) i w pierwszym tygodniu nowego blistra (3 pierwsze tabletki z nowego blistra -Azitrox 500), to czy mam robić 7-dniową przerwę po tym opakowaniu czy nie, bo już sama nie wiem, różnie piszą. Po 14 dniach od zaistniałej sytuacji, z moim partnerem zrobiłam test ciążowy i wyszedł negatywny, wiarygodny już? Proszę o szybką odpowiedź.

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Lek. Aneta Zwierzchowska
78 poziom zaufania

Witam!

Wynik testu ciążowego był wiarygodny, tym bardziej że przy zbliżeniach tego typu, jak opisywane przez Panią, nie ma praktycznie żadnego ryzyka zajścia w ciążę- nawet jeśli dochodzi do nich w okresie okołoowulacyjnym. Pani stosuje tabletki antykoncepcyjne, a więc jest w dużej mierze zabezpieczona. Ryzyko zajścia w ciążę jest bardzo niewielkie nawet przy pełnych stosunkach. Nie musi Pani obecnie pomijać 7-dniowej przerwy między opakowaniami. Antybiotyk przyjmowany przez Panią w tym cyklu nie wchodzi w interakcje z tabletkami antykoncepcyjnymi, a nawet gdyby wchodził, to nie wymagałoby to zmiany schematu przyjmowania tabletek.

Pozdrawiam serdecznie!

Lekarz w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety