9 dni przerwy między braniem tabletek - co teraz zrobić?

Witam, mam problem. Biorę tabletki od 9 miesięcy, po każdych 21 tabletkach mam przerwie 7 dniową, w której po pierwszych 3 dniach dostaje miesiączkę i trwa ona 4 dni, po 7 dniach powinnam zacząć brać następne opakowanie, ale przedłużył mi się pobyt za granicą o 2 dni i nie wzięłam tabletek, czyli łącznie 9 dni, w tym 3 przerwy 4 miesiączki i 2 dni w których powinnam zacząć brać. Ale nie mogłam, ponieważ nie mogłam kupić takich tabletek, czy po tych 7 dniach przerwy, gdy kochałam się w ten dzień, w który już powinnam zacząć a nie zaczęłam brać nowego opakowania mogłam zajść w ciążę? Dodam, że po tych 9 dniach przerwy wzięłam kolejne 21 tabletek i dzisiaj powinnam dostać miesiączkę.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
W przypadku pominięcia tabletki w pierwszym tygodniu należy jak najszybciej przyjąć pominiętą tabletkę a kolejne o stałej porze. Przez kolejne 7 dni należy stosować dodatkowe zabezpieczenie np. prezerwatywę. Jeżeli w tygodniu poprzedzającym pominięcie tabletki doszło do współżycia istnieje ryzyko zajścia w ciążę.
Pani nie postąpiła zgodnie z zaleceniami dlatego mogło dojść do zapłodnienia. Należy wykonać test ciążowy.

Pozdrawiam