Zapytaj lekarza

1 , 0 2 3 , 0 8 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pominęłam tabletkę w trzecim tygodniu, nie zrobiłam przerwy a okres nie wystąpił. Dlaczego?

Witam! Biorę tabletki Y*********. Pominęłam jedną tabletkę w trzecim tygodniu. W ulotce były dwie opcje co zrobić w tym przypadku, więc wybrałam pominięcie 7-dniowej przerwy i przejście od razu do nowego blistra, było tam napisane, że jeśli tak postąpię to ochrona przed ciążą jest zachowana i okres powinnam dostać pod koniec drugiego blistra. Wczoraj wzięłam ostatnią tabletkę z drugiego blistra, a okresu jak nie było tak nie ma. 4 dni temu zrobiłam sobie test ciążowy i wyszedł negatywny. Podczas brania tabletek z drugiego blistra, odbywałam stosunki. Czy jest możliwe, że jestem w ciąży?

KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
79 poziom zaufania

Witam serdecznie,

Jeżeli postąpiła Pani zgodnie z zaleceniami podanymi w ulotce leku, działanie antykoncepcyjne tabletek powinno być zachowane. Ich skuteczność zależy również od tego czy przyjmowała Pani tabletki regularnie z drugiego opakowania.
Krwawienie nie musi się pojawić w pierwszym dniu 7-dniowej przerwy. Należy jeszcze na nie poczekać.

Jednak przed kolejnym opakowaniem tabletek należy wykluczyć ciążę. Proponuję ponowne wykonanie testu ciążowego.

Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy