Dziwne krwawienie przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam,
zaczęłam niedawno brać tabletki (dwuskładnikowa tabletka antykoncepcyjna), jest to moje pierwsze opakowanie. Po skończeniu go w ciągu 3 dni dostałam 'okres', bardzo skąpy, bez skrzepów. Brzuch boli mnie normalnie, ale to krwawienie jest dziwne.
Czy to może być objaw ciąży? W czasie brania tabletek współżyłam z chłopakiem, tabletki brałam regularnie. Bardzo się boję, do tego mam duży apetyt i często odwiedzam wc.
Byłam u swojego ginekologa przed krwawieniem, powiedział że jest ok, że niby ciąży nie ma. Może za szybko, żeby ją wykryć? Nie wiem, martwi mnie ten dziwny okres, nie jest taki jak zazwyczaj.
Bardzo proszę o pomoc

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
To normalne, że krwawienie przy przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych ma inny charakter niż "zwykła" miesiączka. Zwiększony apetyt i biegunka to jedne z objawów ubocznych hormonów. Biegunka może też spowodować słabsze wchłanianie się preparatu, co skutkuje zmniejszeniem skuteczności antykoncepcyjnej. Dlatego radzę wykonać test ciążowy, z porannego moczu, tuż przed rozpoczęciem przyjmowania kolejnego opakowania (na zakończenie 7-dniowej przerwy), tak aby mieć całkowitą pewność, że nie doszło do zapłodnienia. Ryzyko, że tak było, jest jednak naprawdę nieduże, proszę się nadmiernie nie denerwować.
Pozdrawiam!