Długie krwawienia

Zaczęłam brać tabletki Y**** (dwuskładnikowa tabletka antykoncepcyjna), wcześniej nigdy nie brałam. Pierwszą tabletkę wedle zaleceń wzięłam w pierwszy dzień miesiączki, biorę już je dwa tygodnie, ale zaraz po skończeniu okresu lekkie krwawienia nie ustąpiły. Czy to jest normalne podczas brania pierwszego opakowanie?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.
Tak, krwawienia śródcykliczne to najczęstsze działanie niepożądane tabletek antykoncepcyjnych. Najczęściej pojawia się na początku ich przyjmowania i mija po kilku opakowaniach. Jeśli tak się nie stanie, konieczna może być zmiana na inny preparat lub odstawienie hormonów.
Pozdrawiam serdecznie!