Czy po operacji zaćmy widzi się dobrze w przeciągu kilku dni?

czy po operacji zaćmy widzi się dobrze w przeciągu kilku dni, czy "dochodzenie" do właściwego widzenia trawa dłuższy czas? Kiedy można liczyć na poprawę widzenia? Operacji 7 dni temu poddana była moja mama-83 letnia. Na badaniu kontrolnym odczytała 3 górne linijki tekstu. Czy to powód do niepokoju ?

Witam.może juz tak zostać. Są dwa ważne czynniki od których zależy widzenie tj.ośrodki optyczne czyli rogowka i w szczepionka soczewka oraz ciało szklistego i od siatkówki. Może mama ma AMD.pozdrawiam serdecznie