Czy po takim czasie wynik testu jest wiarygodny?

Dzień dobry mam pytanie czy test ciążowy wykonany w 30 dniu cyklu 12 dni po stosunku jest wiarygodny? ( wynik negatywny) cykle mam do 29-31 dni
KOBIETA, 37 LAT 3 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

większość testów ciążowych dostępnych na rynku jest zaprojektowana tak, aby wykrywać ciążę już po upływie około 10-14 dni od zapłodnienia, kiedy to poziom hormonu hCG staje się wystarczająco wysoki do wykrycia w moczu.

Skoro test wykonano w okolicach spodziewanej miesiączki i 12 dni po potencjalnym zapłodnieniu, wynik negatywny jest prawdopodobnie wiarygodny. Jednakże, jeśli miesiączka się opóźnia lub są inne powody do obaw, powinna Pani powtórzyć test po kilku dniach.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/test-ciazowy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.