Czy po tym uderzeniu w głowę muszę udać się do lekarza?

Dzień dobry, mam 21 lat i dzisiaj wchodząc u znajomej po schodach uderzyłam sie głową z dużą siłą o sufit. Boli mnie dosyć mocno głowa (tył, ale nie ma żadnego guza). Jestem trochę senna oraz rozdarta i oszolomiona. Czy są wskazania żeby zglosic się do lekarza czy lepiej poczekać? Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jeśli dolegliwości bólowe oraz senność będą się utrzymywały, to warto zgłosić się do lekarza. Być może konieczne będzie wykonanie dodatkowych badań (takich jak tomografia komputerowa), aby sprawdzić, czy nie doszło do żadnego urazu.

Nie każdy uraz jest jednak na tyle groźny, dlatego dodatkowe badania nie zawsze są konieczne, a decyzję o ich wykonaniu podejmuje lekarz. Niepokojące objawy, które mogą świadczyć o poważnych konsekwencjach to: zaburzenia widzenia, krwotoki, utrata przytomności, wymioty, zaburzenia mowy, drgawki, problemy z równowagą, widoczne krwiaki lub zaburzenia oddychania.

Bóle i zawroty głowy, niewielkie nudności czy senność to typowe objawy, jakich można doświadczyć po uderzeniu w głowę i najczęściej nie są one powodem do niepokoju.

Odpowiedzi na podobne pytania znajdzie Pani poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-konieczna-jest-wizyta-u-lekarza-po-uderzeniu-w-glowe, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-isc-do-lekarza-po-uderzeniu-w-glowe, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mam-sie-udac-do-lekarza-po-tym-uderzeniu-w-glowe.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.