Co robić z tym bólem głowy po uderzeniu?

Witam! Dzisiaj przy odkurzaniu uderzyłam się raczej lekko w skroń o parapet. Nie straciłam przytomności, czuję się w porządku, jedynie dokucza mi ból głowy, który wystąpił jednak przed powstaniem urazu. Czy przy tym całkiem błahym uderzeniu muszę się martwić? To nie było raczej mocne uderzenie, jest mi lekko niedobrze, ale wydaje mi się, że to kozę być ze stresu, gdyż cierpię na zaburzenia depresyjno-lękowe i jest to dla mnie bardzo stresująca sytuacja. Dodatkowo jutro tz. 19.08 wyjeżdżam za granicę. Powinnam się martwić? Serdecznie Pozdrawiam!

Witam! Ból pojawił się przed urazem, więc związek przyczynowy jest dość luźny. Z Pani opisu wnioskuję, że główną rolę odgrywa lęk i niepokój wewnętrzny. Jeżeli pobiera Pani leki na zaburzenia depresyjno-lękowe to należy farmakoterapię uzupełnić psychoterapią - czynnik emocjonalny zazwyczaj w takich sprawach odgrywa wiodącą rolę. Powodzenia W. Łuczkowski.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

lekkie uderzenia w głowę, które są wynikiem nieuważności podczas codziennych obowiązków raczej nie powinny być powodem dużego niepokoju. Zdarzają się one stosunkowo często, w ich konsekwencji odczuwamy ból, pojawia się chwilowe zamroczenie, może siniak. Pomocne w takiej sytuacji będą zimne okłady, a zawsze jest wskazana obserwacja, czy w wyniku uderzenia nie pojawiają się niepokojące objawy, które mogłyby wskazywać na przykład na wstrząśnienie mózgu. Jeśli pamięta Pani zdarzenie, można wnioskować, że nie doszło do wstrząsu, zatem samym stłuczeniem głowy nie powinna się Pani denerwować, ale może warto zaopiekować sytuację stresu i napięcia, które Pani towarzyszą. Zaburzenia depresyjno-lękowe skutecznie można leczyć, stosując terapię i leczenie farmakologiczne. W ich przezwyciężaniu pomaga unormowany styl życia, w którym jest miejsce dla snu, zbilansowanej diety oraz regularnego wysiłku fizycznego. Życzymy Pani zdrowia i zapraszamy do lektury poniższych artykułów.

https://portal.abczdrowie.pl/urazy-glowy

https://portal.abczdrowie.pl/wstrzas-mozgu

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jakie-moga-byc-konsekwencje-uderzenia-w-glowe

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.