Co robić z tym bólem głowy prawie od roku?

Pytanie odnośnie bólu głowy. Od jakiś dziesięciu miesięcy mam ból głowy. Ból wydobywa się tak jakby ze środka głowy. Nie z tyłu ani z przodu tylko tak jakby pod czaszką. Po prostu w środku. Niemiałem dnia żeby mnie nie bolała głowa. Jestem ciągle zmęczony. Ciagle chce mi się spać. Miewiem często trudności ze snem. Tabletki przeciw bólowe nie działają. Tak jakby ciągle kręciło mi się w głowie. 5 lat temu miałem lekki uraz głowy, dostałem od kolegi przez przypadek kamieniem prosto w czoło. Niemiałem utraty przytomności ani nic, miałem lekkiego siniaka i trochę spuchnięte. Po 3 dniach przeszło nic mi się nie działo. Niewiem czy to od tego ale to było 5 lat temu. Może to stres, niewiem. Pracuję za granicą od roku nie byłem w kraju. Może to od stersu. Nie konsultowałem się z neurologiem jeszcze nigdy. Już niewiem co mam robić. Niekiedy mam takie dni że nie mogę iść do pracy tak mnie boli tylko muszę leżeć na łóżku i cierpieć. Niewiem już co mam robić. Proszę o jakieś odpowiedzi. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam,

każdy ból głowy, który trwa dłuższy czas, należy skonsultować z lekarzem neurologiem oraz lekarzem rodzinnym. Dziesięć miesięcy ciągłego bólu, a także inne objawy, które Pan opisuje (przewlekłe zmęczenie, trudności ze snem) z całą pewnością należy zdiagnozować. Jestem przekonany, że lekarz neurolog zleci badania obrazowe – takie jak tomografia komputerowa czy rezonans magnetyczny, by sprawdzić, jakie są przyczyny Pana złego samopoczucia.

Niewykluczone, że to stres odpowiada za przewlekły ból głowy, jednak najpierw trzeba wykluczyć inne jednostki chorobowe (np. nadciśnienie, zwyrodnienie kręgosłupa, wady wzroku). Warto sięgnąć do artykułu https://portal.abczdrowie.pl/bol-glowy, żeby zobaczyć, o jak wielu chorobach może informować ból, który Panu towarzyszy. Przed wizytą u specjalisty dobrze zrobić notatki dotyczące występowania bólu, jego natężenia oraz przyjmowanych leków. Proszę też zastanowić się, jak może Pan opisać miejsce występowania dolegliwości i w jakich sytuacjach zauważa Pan nasilenie lub osłabienie bólu.

Wykonane badania oraz rozmowa z lekarzem pozwoli podjąć decyzje o dalszym leczeniu. Przede wszystkim warto jednak jak najszybciej zlokalizować przyczynę Pana stanu, by ból nie przeszkadzał w codziennym funkcjonowaniu.

Zachęcam także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/szybkie-sposoby-na-bol-glowy

https://portal.abczdrowie.pl/pulsujacy-bol-glowy-przyczyny-metody-niekonwencjonalne

https://portal.abczdrowie.pl/klasterowy-bol-glowy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.