Czy podwyższony poziom TSH może wpłynąć na przesunięcie terminu zabiegu?

Witam! Mam na imię Grzegorz, lat 62. Mam planowany zabieg usunięcia zaćmy w listopadzie. Czy podwyższony poziom TSH może wpłynąć na przesunięcie terminu zabiegu? Czy konieczne jest unormowanie wyników TSH obecny wynik TSH w moim przypadku wynosi powyżej 8. Pozdrawiam.

Dzień dobry,

Panie Grzegorzu, wiele zależy od tego, czy jest Pan obecnie leczony z powodu niedoczynności tarczycy i jaki jest Pana stan ogólny (konieczne jest badanie). Osobiście jeśłi Pacjent jest w dobrym stanie ogólnym, i jest leczony z powodu niedoczynności tarczycy, to przy takim TSH zalecam odpowiednie zwiększenie dawki leku i nie zalecam odkładania zabiegu. Proszę ocenić stężenie fT3 i fT4 we krwi, jeśli są w normie, to nie powinno być problemu, wszystko jednak zależy od konsultującego Pana endokrynologa. Oczywiście również dlatego, że każdy Pacjent jest inny.

Dużo zdrowia życzę!

dr n. med. Marek Derkacz