Czy polprazol obniża skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?

Witam. Stosuje tabletki antykoncepcyjne ovulastan od 7 miesięcy. Teraz mam przypisane tabletki polprazol pph 2 razy dziennie. Moje pytanie czy nie obniżają one skuteczności tabletek antykoncepcyjnych czy muszę się dodatkowo zabezpieczac

polprazol może zaburzać wchłanianie innych leków, dlatego też nie wolno razem ich stosować jednocześnie, odstęp powinien wynosić przynajmniej 2 godziny