Czy pomimo negatywnego testu ciążowego mogę być w ciąży?

Moje cykle przez parę miesięcy były regularne, obfite. Kochałam się z chłopakiem 1 stycznia z zabezpieczeniem. Przed tym okres miałam 13-16 grudnia. W styczniu okres był w dniach 3-6, pod koniec przypominał brązowo - czerwoną wydzielinę. Po dwóch tygodniach zrobiłam test, był negatywny, za tydzień kolejny również negatywny.
Ostatni okres miałam 31.01-3.02. Wczoraj robiłam test i również był negatywny. Nie mam mdłości, nie jestem senna, apetytu nie straciłam, czasem mam wzdęcia, ale to jakby normalne. A moje piersi chyba się powiększyły, ale nie są wrażliwe. W zasadzie nie jestem pewna. Wydaje mi się, że to moja wyobraźnia, jestem trochę przerażona. Ostatnio dużo imprezowałam.

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Za początek okresu przyjmuje się pierwszy dzień krwawienia. Z Pani opisu wynika, że cykle nie są regularne - trwają od 22 do 28 dni.
Podczas stosunku było zastosowane zabezpieczenie, po 1 stycznia miesiączkowała Pani dwukrotnie, a testy ciążowe wypadły negatywnie. Potwierdza to, że nie doszło wówczas do zapłodnienia.
Obecnie (17.02) jest Pani w 18 dniu cyklu, czyli w jego drugiej połowie. W tym czasie mogą się pojawiać pewne dolegliwości ze strony piersi. Na kolejne krwawienie jest jeszcze za wcześnie. Biorąc pod uwagę długość poprzednich miesiączek należy się go spodziewać między 21 a 27 lutym.

Test ciążowy najlepiej wykonać w terminie spodziewanego krwawienia lub 14 dni po stosunku. Wówczas (jeżeli doszło do zapłodnienia) stężenie badanego hormonu (hCG) zwykle jest już na tyle duże, że wyniki są wiarygodne. Jeżeli test wypadł negatywnie, dla pewności warto go powtórzyć po 2 tygodniach, kiedy poziom hCG będzie wysoki.