Czy mogę być w ciąży pomimo negatywnego wyniku testu ciążowego?

Witam,
mam 22 lata. Moja sytuacja przedstawia się następująco. Ostatnią miesiączkę miałam 14/10/2010, w okresie 11-13 listopada uprawiałam seks z zabezpieczeniem w postaci prezerwatyw.

Z moich obliczeń wynikało, że przy 28 dniowym cyklu okres powinnam dostać 12,13 listopada, jednak nie pojawił się do tej pory. 26 listopada, a więc 13 dni po ostatnim stosunku zrobiłam test ciążowy z porannego moczu - wynik negatywny.
Nie wiem czy to przez stres ale zauważam u siebie wszelkie możliwe objawy ciąży: bóle podbrzusza, wrażliwość piersi, wzmożony apetyt itp. Moje cykle zwykle są regularne i trwają 28 dni.
Jaka jest możliwość zajścia w ciąże w moim przypadku? Czy test wykonany 13 dni po ostatnim stosunku jest wiarygodny? Co mogło spowodować tak duże opóźnienie i trwający nadal brak okresu?
Proszę o poradę. Z góry dziękuję za pomoc.

Dzień dobry!

Prezerwatywa daje 98% skuteczność. Istnieje możliwość zajścia w ciążę. Najwcześniej od zapłodnienia test może być pozytywny po 14 dniach z porannego moczu. Jeśli powodem nieregularności cyklu nie jest ciąża to być może doszło do zaburzeń hormonalnych np pod wpływem stresu. Proponuje powtórzyć test za 2 dni.

Z poważaniem