Czy pomimo zasady 26 dni bhcg coś już wykryło po 5 tygodniu?

umnie w laboratorium jest zasada ze bhcg wychodzi 26 dni od ostatniego krwawienia. nie wiem jak to z krwawieniem z odstawienia. ja robiłam 5 tygodni po stosunku, czyli 20 dni od rozpoczecia krw z odst i wynik <0.1. potem za 4 dni powtórzyłam.bhcg w trakciekolejnego krwawienia z odst i wynik 0.1.czyli wzrosło Czy pomimo zasady 26 dni bhcg coś już by wykryło po 5 tyg? Prosze o pomoc. czy Microgynon 21 wplywa na wynik bhcg? Czy po tym czasie by wykryto? U mnie w lab jest inaczej niz w wiekszosci.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli po upływie 14 dni ( i więcej) od stosunku beta hCG jest ujemne ciążę można wykluczyć. Po upływie 5 tygodni badanie z pewnością wykazało by ciążę.