Czy poprzez zadrapanie można zarazić się wścieklizną?

Witam,mam pytanie byłam na spacerze z psem koleżanki 3 miesięczny szczeniak jeszcze nie szczepiony na wscieklinze,rzucalam mu kijki na aport,później zorientowałam sie.ze mam niewielką ramę na palcu,czy.moglam.zarazic sie wścieklizną poprzez.dotykanie zranionym palcem kijka polizanego przez psa?dotykałam tez później swoich ustm proszę o odpowiedź bo.bardzo się boje.

Lek. Katarzyna Szymczak

Ryzyko jest niewielkie, sugeruję obserwować szczeniaka, w razie pojawienia się u niego jakiś objawow, konieczna jest wizyta u lekarza.
Pozdrawiam