Czy powinnam dokończyć przyjmowanie tabletek z tego blistra?

Witam. Wczoraj po wzięciu tabletki antykoncepcyjnej yasminelle zwymiotowałam ją. Przyjęłam kolejną i znów to samo. Łącznie przyjęłam 3 tabletki które ostatecznie od razu zwymiotowałam. Dziś i jutro powinnam wziąć ostatnie tabletki z blistra, lecz nie mam pewności czy któraś z wczorajszych tabletek się wchłonęła. Czy w takim razie powinnam zrobić już teraz przerwę i oczekiwać krwawienia z odstawienia czy dokończyć normalne branie tabletek do końca blistra?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

skoro wymioty były tak intensywne, że trzykrotnie nie była Pani w stanie przyjąć tabletki antykoncepcyjnej, to proszę pominąć ostatnie tabletki z blistra i zrobić wcześniej siedmiodniową przerwę.

Za pierwszy dzień przerwy proszę uznać dzień, w którym wystąpiły wymioty, ponieważ nie mamy pewności, że któraś z tych pigułek się wchłonęła. Po siedmiu dniach przerwy proszę rozpocząć nowe opakowanie. Takie zachowanie pozwoli zachować skuteczność doustnej antykoncepcji hormonalnej.

Odpowiedzi na podobne pytania znajdują się poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-zrobic-zeby-nie-zmniejszyc-skutecznosci-tabletek-antykoncepcyjnych-podczas-grypy-zoladkowej,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dwudniowe-zatrucie-pokarmowe-a-tabletki-antykoncepcyjne,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-drugie-opakowanie-tabletek-mam-wziac-od-razu-po-przerwie-mimo-ze-krwawienie-wystapilo-wczesniej.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.