Czy powinnam iść do onkologa z torbielą?

Witam, stwierdzono u mnie torbiel, 6 mm, w lewej piersi (nie wiem, czy to istotne, w której piersi jest torbiel). Lekarz, ktory robił usg, powiedział, że tego się nie wycina i kontroluje systematycznie. Za 3 tygodnie idę na wizytę do mojej ginekolog, ale czy do tego czasu powinnam może się zgłosić do onkologa? Co robić? Czy to się wycina, czy wyciąga płyn? Proszę o odpowiedź, pozdrawiam.
ponad rok temu

Witam serdecznie,

Torbiele piersi to zmiany łagodne - przestrzeń w tkance wypełniona płynem. Zazwyczaj w przypadku wykrycia torbieli wystarczy obserwacja i kontrola u lekarza ginekologa co 6 miesięcy. W przypadku większych torbieli (zazwyczaj >1 cm) można wykonać biopsję - co jest zarówno zabiegiem leczniczym, jak i diagnostycznym.

Wizyta u onkologa aktualnie nie jest niezbędna w Pani sytuacji.

Pozdrawiam serdecznie