Czy powinnam odstawić antybiotyk w związku z tymi dolegliwościami?

Wczoraj po poludniu na teleporadzie lekarz na zapalenie zatok przepisał mi 2 razy dziennie Erdomed i antybiotyk Cefuroxime 2 razy dziennie przez 7 dni. Po południu zażyłam Erdomed i pierwsza tabletkę antybiotyku a 2 godziny później osłonę Dicoflor. Około 3 godziny od zażyciu antybiotyku miałam nudności i zwymiotowałam. Do końca dnia już nic nie jadłam, bo mnie bolał żołądek. Dzisiaj po śniadaniu wzięłam znów antybiotyk a po 2 godzinach osłonę, znów mam mdłości i ból żołądka. Czy powinnam odstawić antybiotyk?

Nie, proszę kontynuować leczenie. Jeżeli dolegliwości będą się przedłużać, powinna Pani skontaktować się z lekarzem prowadzącym.