Czy powinnam udać się do diabetologa?

Witam! Mam PCOS, bez nadwagi. Jestem leczona antykoncepcją, staram się ruszać i zdrowo jeść, unikam produktów z wysokim ig. Półtora roku temu robiłam krzywą cukrową. Insulina na czczo:2,6 9normy 2,6-24) Insulina po 1 h 43 Insulina po 2 h 34 Glukoza na czczo 89 Po 1 h 144 Po 2 h 106 Lekarz ginekolog stwierdził po zobaczeniu wyników że są w miarę dobre i że nic nie muszę z tym robić. Wiem, że minęło już półtora roku od tego testu, ale mam jednak wątpliwości czy nie powinnam isc do diabetologa, bo boję się, że przez te półtora roku mogłam się już nabawić cukrzycy? Czy to wgl możliwe? Dodam, że leczę się na nerwicę i depresję i często robię sobie badania bez powodów. Dlatego nie wiem czy i teraz nie przesadzam? Czy wizyta u diabetologa jest niezbędna? Proszę o obiektywne sugestie. Pozdrawiam serdecznie.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć i zalecić dalsze postępowanie diagnostyczno terapeutyczne
Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.