Czy powinnam udać się z tym do lekarza, a jeśli tak, to do jakiego?

Jestem kobietą, mam 18 lat. Dziś zauważyłam ból pod lewą pachą przy podnoszeniu ręki, a zwłaszcza, gdy nacisnę na to miejsce. Nie wiem, czy powinnam udać się z tym do lekarza, a jeśli tak, to do jakiego?

Lek. Jan Karol Cichecki

Witam,

rozumiem, że odczuwa Pani lęk związany ze swoim stanem zdrowia, co w pewnym sensie tłumaczyłoby wpis na tym portalu. Jeśli ból związany jest z intensywnymi ćwiczeniami fizycznymi w poprzednich dniach i nie towarzyszą mu inne objawy (gorączka, uczucie występowania "grudek" lub "gulek" w pasze, kaszel, duszności, niewyraźne widzenie, kłucia w klatce piersiowej, inne), proponowałbym zaczekać kilka dni i obserwować objawy.

Jeśli jest jeszcze coś innego, co Panią niepokoi, proszę skontaktować się z lekarzem rodzinnym.

Pozdrawiam serdecznie