Czy powinnam zgłosić się z tym bólem do lekarza?

Witam, jakieś 3 tygodnie temu uderzylam siẹ dość mocno w głowe (tak centymetr nad skronia po prawej stronie) o drzwi, myslałam że wyjdzie mi guz ale nic siẹ nie pokazało jedynie troche mnie bolało, teraz od kilku dni znowu boli mnie glowa wlaśnie tam gdzie siẹ uderzylam. Czy powinnam zgłosić sie z tym do lekarza?
KOBIETA, 43 LAT 2 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Dziękujemy za zadanie pytania na portalu abcZdrowie.pl.

Urazów głowy nie należy bagatelizować, nawet jeśli powierzchownie nie widać jakichś obrażeń. Jeżeli uderzenie było poważne i do dziś odczuwa Pani jego skutki w postaci dolegliwości bólowych warto udać się na konsultację do lekarza.

Może najpierw wybrać się Pani do lekarza rodzinnego albo internisty, którzy pokierują Pani dalszym leczeniem. Być może konieczna będzie konsultacja neurologiczna oraz pogłębiona diagnostyka. Jeżeli lekarz stwierdzi, że potrzebne będą dodatkowe badania, być może skieruje Panią na tomografię komputerową głowy lub rezonans magnetyczny. Takie badania obrazowe pozwalają na wykrycie wszelkich nieprawidłowości i szybką reakcję. Może się również okazać, że badania nie wskażą nic niepokojącego. Wtedy należałoby sprawdzić, czy ten ból nie ma też innego pochodzenia i wykluczyć inne schorzenia np. na tle nerwowym.

Proszę zatem nie zwlekać z wizytą u lekarza, tym bardziej, gdy zacznie Pani odczuwać inne niepokojące dolegliwości, jak mroczki przed oczami, zaburzenia widzenia osłabienie itp.

Więcej na temat bólu głowy po urazie można przeczytać w poniższym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/bole-glowy-pourazowe

Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z odpowiedzi specjalistów portalu na pytania o zbliżonej tematyce zadane przez innych użytkowników:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznaczaja-bole-glowy-po-uderzeniu https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/codzienny-bol-glowy-po-uderzeniu

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.