Czy poziom beta-HCG może się podwyższać w związką z jakąś chorobą?

Nie mam miesiączki od 9 stycznia, w poniedziałek 16 lutego zrobilam beta hcg, wyniosła mnie 20.2, następnie zrobiłam betę w piątek 20 lutego i wyniosła <0.1, nieustannie ciągnie mnie macica od pachwin w dół i czuję kłucie jajników. Czy poziom hormonu beta hcg może się podwyższać również w związku z jakąś chorobą? Bo skoro spadła to wiadomo, że nie jest to ciąża. Do lekarza mam termin dopiero na przyszły tydzień.. Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Małgorzata Panek

Poziom beta HCG może być podwyższony w ciąży, także pozamacicznej, oraz w niektórych nowotworach. Obniżenie beta HCG może świadczyć o poronieniu.
Proszę udać są do ginekologa.
Pozdrawiam